A spanyol parlament szűk körben jóváhagyta Pedro Sánchez szocialista miniszterelnök újabb négy évre történő kinevezését. A döntés csaknem négy hónappal az előrehozott választások után született. Sáncheznek, aki a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) vezetője, 179 igen szavazatot sikerült megszereznie, míg 171-en ellene voksoltak. Ezt az eredményt annak ellenére érte el, hogy erős ellenállás fogadta döntését, miszerint engedményeket tesz a katalán szeparatistáknak egy működő koalíció létrehozása érdekében - írja a Reuters.
A második parlamenti szavazáson sem választották miniszterelnökké a konzervatív Néppárt (PP) jelöltjét, Alberto Núñez Feijóót Madridban pénteken.
Nem született egyértelmű győztes egy a spanyolországi választásokon, mivel a jobboldal nem váltotta be a várakozásokat, és nem aratott elég nagy győzelmet ahhoz, hogy biztosan kiszorítsa Pedro Sánchez miniszterelnököt a hatalomból. A két vezető párt koalíciós tárgyalásokra törekszik majd a kormánytöbbség megszerzése érdekében, de elemzők arra figyelmeztettek, hogy hogy a folyamatnak akár egy döntésképtelen parlament és újabb választás lehet a vége.
A négy évvel ezelőtti 37,9%-kal szemben a mai spanyol parlamenti választáson már a jogosultak 40,4%-a szavazott délután 2 óráig, és a spanyol miniszterelnök a rekordmértékű választási részvételre buzdított.
Európa újraiparosítása, az ökológiai átmenet előmozdítása, a társadalmi és gazdasági igazságosság növelése, valamint az Európai Unió egységének erősítése szerepel a július elején kezdődő spanyol elnökség fő célkitűzései között, amelyeket Pedro Sánchez kormányfő ismertetett csütörtökön Madridban tartott sajtótájékoztatón.
A Spanyolországban kiírt előrehozott választások nagy hatással lehetnek az Európai Unióra is, mivel az ország lesz az EU Tanácsának a soros elnöke júliustól - írja a Bloomberg.
Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy feloszlatja a parlamentet, és a vasárnapi helyhatósági választások eredményét követően július 23-án előrehozott parlamenti választásokat tartanak - írja a Reuters.
Spanyolország tíz Leopard 2 típusú harckocsit ad hamarosan Ukrajnának - jelentette be Pedro Sánchez spanyol kormányfő csütörtökön Kijevben, miután tárgyalt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.
Spanyolország és Marokkó megállapodott csütörtökön Rabatban gazdasági kapcsolataik elmélyítésében.
Az energiaellátás biztosítása, az energiafüggőség csökkentése és az árak kordában tartása érdekében az Ibériai-félsziget európai energetikai összeköttetésének fejlesztését sürgette a spanyol és a német kormány szerdán az észak-spanyolországi La Corunában. Bejelentették, hogy folytatnák a Spanyolországból a Pireneusokon át Franciaországba vezető MidCat nevű gázvezeték korábban leállított építését, és még 2025 előtt hidrogén szállítására alkalmassá tennék azt.
Spanyolország bejelentette egy új vagyonadó bevezetésének tervét, ezzel is keresve a módját annak, hogyan tudná finanszírozni a szociálpolitikai kiadásokat a növekvő infláció mellett – írja a Bloomberg.
Nem mindennapi persorozat indul el Spanyolországban, amelyről nem túlzás azt állítani, hogy egy éveken át működő, szinte már mélyállami struktúra működésének leleplezését szolgálja. Az ügy középpontjában egy 70 éves volt rendőr, José Manuel Villarejo áll,akinek befolyása állítólag a spanyol gazdasági és politikai elitet, sőt a monarchiát is behálózta. Most sokan attól tartanak a Politico kapcsolódó elemzése alapján, hogy Villarejo olyan dokumentumokat és hangfelvételeket hozhat nyilvánosságra, amelyek újabb botrányokat is kiválthatnak.
A koronavírus-járvány gazdasági hatásainak enyhítését szolgáló európai uniós pénzügyi alap (Next Generation EU - NGEU) révén Spanyolország 102 reformot és 110 beruházást hajt végre a következő hat évben - jelentette be Pedro Sánchez kormányfő keddi sajtótájékoztatóján Madridban.
A spanyol kormány 11 milliárd euró értékű újabb mentőcsomaggal segíti a vállalkozásokat - jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök a parlament alsóházának szerdai ülésén Madridban, ahol a járványügyi helyzet alakulásáról és a kormányzati intézkedésekről adott tájékoztatást.
Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök bejelentette, hogy a kabinet jövő heti ülésén elfogadja a létfenntartáshoz szükséges alapjövedelem bevezetését, amely mellett a kormányprogramban kötelezték el magukat a koalíciós pártok. Az első támogatásokat júniustól fizetik a rászoruló 850 ezer háztartásnak, amelynek mintegy felében él gyerek is. Az intézkedés éves költségvetési vonzata 3 milliárd euró.
Miniszterelnökké választotta Pedro Sánchezt a spanyol parlament kedden Madridban. A Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) főtitkárát, eddigi ügyvezető kormányfőt 167 képviselő támogatta, 165-en voksoltak ellene, 18-an pedig tartózkodtak.
Átcsoportosítás a 2025-ös büdzsében.
A döntés John F. Kennedy, Robert F. Kennedy és Martin Luther King aktáit érinti.
Magukra vállalnák az amerikai hozzájárulást.
A UnitedHealthcare élén.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?